top of page

26.09.-15.10 . 365 päeva . Piret KändlerPiret Kändler eksponeerib päevikumärkmetele vihjava kontseptsiooniga värsket portselanist tarbevormide seeriat, mis valminud viimase aasta jooksul. Fokusseerides end oma loomingus hetke väärtustamisele, kirjutab kunstnik näituse kaastekstis: See on minu aasta. 365 erilist päeva täis rõõme, kurvastust, armastust, ilu, masendust, nupukust, siirust, imetlust, jonnakust, püüdlusi, õnnetunnet ja kõike muud, mis teeb elu elamisväärseks.

Selle näitusega kutsun teid piiluma oma pealtnäha lihtsasse ja rutiinsesse argipäeva. Kõik elatud päevad on kordumatud ja lähemal analüüsil lõputud inspiratsiooniallikad. Iga kannapööre, pilguheit, mõte või tegu on erilised. Peaksime õppima rohkem väärtustama hetke ja teekonda.

Valasin kuhjade kaupa igapäevaseid hetki ja emotsioone portselani. Kõrvalseisjale sarnasena tunduvaid päevi, nädalaid ja kuid on hea võrrelda pealtnäha kõva ja muutumatu kipsvormiga, mille koore all käib huvitav elu. Vorm kulub iga jäljendi sünni järel ja jätab endast maha kordumatud objektid. Kõik minu nõud on pisut erinevad, nagu minu päevad aastas …

Piret Kändler on keraamik kes elab ja töötab Tallinnas. Tegeledes peamiselt portselanist väikeseeriatega, osaleb ta ka autorikeraamikaga näitustel nii Eestis kui välismaal. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala ja täiendanud end Helsingi Aalto Ülikoolis.Tema töid võib leida nii Eesti Tarbekunsti - ja Disainimuuseumi kui ka paljudest erakogudest.

Näituse helikujundus: Eerik Kändler Näituse kujundus: Kertu Tiik

Commenti


Ruum /
bottom of page