top of page

Katariin Mudist NÄLKJAD NAGU MEIE / SLUGS LIKE US 19.04.-14.05.2024


Katariin Mudisti näitusel "Nälkjad nagu meie" vallutavad galeriiruumi enam kui kolmsada viimase kolme aasta jooksul valminud keraamilist Nälkjat. Tuginedes arusaamale, et vastikus- ja atraktiivsustunne võivad eksisteerida kõrvuti, on harjumuspäraselt pigem ebameeldivust tekitavad olendid vormitud savist millekski esteetiliseks, vahest isegi erootiliseks.

Nälkjatele eriomaselt uljad skulptuurid on valminud paralleelselt kunstniku pühendatud materjaliuuringutega protsessides nagu müüriladumine, nimekirjade koostamine või materjalide kogumine. Iga Nälkjas oma peenete detailide ja individuaalsusega tähistab perioode elatud kogemustest. Nälkjad on enese määratletud ja olemuslikult seotud oma loojaga; käsitsi tehtud kunstiteosed, mis loovad iseenda konteksti: omaette maailma. Installatsioon annab vaatajale võimaluse heita pilk sellesse maailma ning kujutleda lugusid, mida see endas peidab.

Need lood võivad alguse saada Katariinist ja lõppeda Nälkjatega või vastupidi või hoopis mõlematpidi või üldse mitte kumbagi pidi. Nälkjad on puudutuse väljendus, minevikus olev paitus, liigutus, mida enam ei eksisteeri. Puudutusest alles jäänud Nälkjas on ühtlasi selle ainsaks tõendiks. Nii võib nende loomisprotsess paista eraldiseisvana Nälkjate praegusest olekust, jättes meid küsimusega: mis nad on?

Kunstnik Sophie Durand on näituse jaoks koostanud Katariinile ja tema Nälkjatele uue lühitekstide seeria.

Katariin Mudistile (1994) meeldivad, kuid samas ei meeldi nälkjad. Oma töödes uurib ta inimlikkuse eri tahke ja ilmnemise viise meie sotsiaalses maailmas. Hetkel õpib ta EKA Taidestuudiumi magistrantuuris, otsides ühist keelt visuaalse ja materjalikeskse kunstipraktika vahel. Aastal 2022 lõpetas ta EKA Kaasaegse Kunsti magistrantuuri ning 2018 Tartu Kõrgema Kunstikooli Meedia- ja Reklaamidisaini eriala. Oma õpingute ajal on taolnud külalisõpilane KASK ja Moholy-Nagy ülikoolides. Mudist on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Noorte Kaasaegsete Kunstnike Liidu ning Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige.

Näituse tekstid: Sophie Durand

Näituse kujundus ja poduktsiooniabi: Alden Jõgisuu

Performance: Keithy Kuuspu

Kunstnik tänab: EKA Keraamika osakond, EKA Taidestuudium, KASK & Conservatorium, Laura de Jaeger, Johanna Mudist, Alan Voodla, Eva Nava, Terje and Taaniel Mudist, Jess Day, Mathias Väärsi, Joosep Kivimäe, Liisa-Lota Jõeleht, Elmo Ant, Riin Alatalu, Raivo Kuusik, Anne Eelmere ja teisi kaasamõtlejaid.

 

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital, Põhjala ning Punch Drinks. Näitusi HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.


Lisainfo:

Maria Valdma-Härm

+372 511 2350

HOP galerii

Hobusepea 2, 10133 Tallinn

N–T 11.00–18.00

コメント


Ruum /
bottom of page